2. veřejná brigáda (fotogalerie)

20. října 2018 proběhla naše druhá brigáda na projektu Sejdeme se u vody. Podzimní počasí bylo vcelku přívětivé a tak se všichni pustili do práce. Kolem oběda nás pak překvapila další početná skupina brigádníků z nedalekého sídliště Lazce, kteří přišli posílit naše řady.

Zvládli jsme přesadit keříky v místě budoucího průchodu z parkoviště na zelenou plochu a připravit si plochu ke zpevnění kameny – šlapáky. K tomu se ale dostaneme až na jarní brigádě. Ty jsou v plánu dvě a pak už slavnostní otevření 🙂 Ale zpátky k brigádě. Našli jsme funkční propojení vodovodní trubky pod cyklostezkou a jeho konec v Mlýnském potoce. To znamená, že vodní prvek pro děti v našem společném parčíku klapne! Také jsme ořezali a nachystali nemocnou lípu k vytržení i s kořeny, odstranili zbytky poničené ohrádky pro popelnice, vyznačili inženýrské sítě, hranice parcel a hranice záhonů. K obědu byl guláš, který si všichni chválili, což nás těší. Po něm už zvolnilo i pracovní nasazení a prakticky všichni se vrhli na výrobu hmyzího hotelu. Ten má momentálně rozměry více než 5 x 1 m a bude součástí nové ohrádky pro popelnice.

Na třetí brigádě nás čeká hlavně sázení stromů, které si budete moci adoptovat a přispět nám tak na náš společný projekt.

 

« 1 z 2 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *