Kácení máje – 2018 (fotogalerie a video)

Vyloženě letní počasí přilákalo na naše kácená máje řadu návštěvníků. Pro děti jsme v letošním roce připravili novou atrakci, kterou byly lodičky ve velkém bazénu, ale zájem dětí o vodu (která byla pitná – napuštěná z vodovodního řadu) byl obrovský a tak jsme nakonec lodičky vytáhnuli a nechali dětem bazén k volnému dovádění 🙂 Nechyběl skákací hrad, šlapací kárky, aquazorbing na Mlýnském potoce, kočár tažený koňmi, koloběžky ani hasičská mýdlová pěna.

Konečně jsme využili i příležitosti představit veřejnosti výslednou studii projektu Sejdeme se u vody, který prošel dvěma veřejnými projednáváními a 23. června se chystá první veřejná brigáda k jeho realizaci. Zájem o projekt nás potěšil a těšíme se, že se brzy na stejném místě uvidíme.

Celé odpoledne a večer provázela příjemná muzika. Největší ohlas jsme zaznamenali zřejmě na kapelu Katapult revival, takže je určitě pozveme i v budoucnu! Kolem půl sedmé jsme pokáceli máj, který měřil rovných 20 metrů. Před setměním jsme stihli ještě charitativní dražbu tomboly – tedy výher z únorového plesu, které jste nám pro tento účel „vrátili“. Vybraná částka půjde chlapci – Marečkovi, z Řepčínské ulice, který trpí autismem, ale je úspěšný na soutěžích v lepení papírových modelů. A tak jsme se rozhodli, že mu další modely a nějaké ty pomůcky zakoupíme. Celkem se vydělalo 3420 Kč, přičemž největší zásluhu na tom mají paní učitelky ze ZŠ Svatoplukova, které vydražily například 6 piv za 1200 Kč 🙂 No a po setmění, kolem půl jedenácté, jsme spustili ohňostroj, na který vydržela čekat i řada dětí. Prostě to byl skvělý den a věříme, že jste si to užili stejně jako my. .

Před samotnou fotogalerií můžete zkouknout krátké video s kácením máje zde.

« 1 z 2 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *