Sešli jsme se u vody I. 2020

Jakmile to koronavirová situace dovolila, sešli jsme se v parčíku u Mlýnského potoka, abychom se trochu vysportovali po několikatýdenním zahálení 🙂 Ačkoliv ráno byla mlha a vlezlá zima, kolem poledne už jsme někteří litovali, že jsme si nevzali opalovací krémy.

Parčík potřeboval vyplevelit, pohnojit a zkontrolovat výsadbu. Chlapi se navíc rozhodli zlikvidovat dřevěný odpad, který se na prostranství vyskytl, takže z toho vznikl i neplánovaný ohýnek. Prostě nálada byla skvělá a radost nám udělaly i prvky, které v parčíku vznikly na přelomu roku, a to bez našeho přičinění – třeba ta ptačí budka se žebříkem na fotce 🙂

Se zahradní architektkou jsme vše znovu prošli a dohodli jsme se, že v průběhu června provedeme dosadbu chybějících dřevin – 1 kamčatská borůvka, 9 komulí davidových, 1 tavolník Vanhouttův, 1 líska a 1 moruše … a přilepšíme jim i doplněním mulče. Pokud to klapne, pomůžeme i květinovým loukám. Terénní úprava travnaté plochy a její dosetí je naplánované až na podzim.

Druhý den jsme ještě po zimě opět zprovoznili pumpu, čehož návštěvníci parčíku okamžitě začali využívat, a nechali jsme posekat i trávu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *